SORUMLULUĞUMUZ

Tomologo olarak “az ama öz” felsefesinin büyük kitleler tarafından kabul edildiği, insanlar üzerindeki olumlu etkimizi artırırken gezegenimiz üzerindeki çevresel etkimizi en aza indirdiğimiz bir gelecek hayal ediyoruz. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için işimize yüksek standartlarla başladık. Aldığımız kararların sorumluluğunu üstlenip, baştan sona şeffaf bir anlayış izleyerek her gün daha ileriye gitmeye kararlıyız.

Çevresel etkimizi azaltmak için ürünlerimizin tasarımından son aşamasına kadar tüm ürün yaşam döngüsü üzerine çalışıyoruz.

TASARIM

Tomologo - Sorumluluğumuz

Tasarımlarımızda önceliğimiz nesilden nesile aktarılan, kalıcı ve şık parçalar yaratmak. Tüketim felsefemizin özü, az ama kaliteli parçaları satın almak ve sahip olduklarımızı uzun süre kullanabilmek için onlara iyi bakmak.

Çevresel etkimizi azaltmak için tasarım yaklaşımımıza bazı malzeme sınırlamalar koyuyoruz. Astarlarımızda ve toz torbalarımızda polyester kullanmıyoruz, mikro plastik açığa çıkaran PU ve geri dönüştürülemeyen PVC içerikli “vegan” derilerden kaçınıyoruz.

Deri

Ürünlerimizde kullanılan tüm deriler gıda sektörünün yan ürünleridir. Sadece derisi için avlanan, egzotik hayvanların derilerini kullanmıyoruz.

Derilerimizin tamamı Türkiye’den ve yalnızca %100 izlenebilirlik oranına sahip LWG Gold Rated* sertifikalı tedarikçilerden temin edilmektedir. Deri seçimimiz hakkında daha fazla bilgi almak için derilerimiz sayfamıza göz atabilirsiniz.

* The Leather Working Group (LWG), deri üreticilerini değerlendirip sertifikalandırarak deri endüstrisinin çevreye etkisini iyileştirmeyi amaçlayan, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir üyelik organizasyonudur. Gold Rated, LWG’nin en yüksek sertifika seviyesidir.

Metal Aksesuar

tomologo-sorumluluğumuz-3

Metal aksesuarlarımız geri dönüştürülebilir bir alaşım olan zamaktan yapılmıştır. Tüm detaylarıyla yerel üretim olmasını istediğimiz çantalarımızın bu aksesuarlarını Türkiye’de istediğimiz kalitede ürettiremediğimiz için daha yüksek kalitede üretim yapan Çin’den temin ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’de yüksek kalite ve sürdürülebilir üretimi sağlamayı amaçlıyoruz.

ÜRETİM

Tomologo - Sorumluluğumuz

Tüm Tomologo ürünleri İstanbul’da deri zanaatkarlarının ellerinde üretilmektedir. Yavaş modanın gücüne inanıyoruz. Yavaş moda bizim için; tasarıma, doğru iş ortaklıklarını kurmaya ve birinci sınıf ürünlerimizin üretimine zaman ayırma anlamına geliyor. Yüksek adetlerde üretim yapmıyoruz bu sayede ürünlerimizin kalitesi üzerinde söz hakkına sahip olabiliyoruz. Elimizde fazla stok tutmadığımız için ürünlerimize değerinden fazla fiyatlar biçip stok eritme kampanyalarında yüksek indirimler yapmıyoruz.

KARGO

tomologo - sorumlulugumuz - 6

Şu anda fiziksel bir mağazamız yok, bu nedenle tüm satışlarımız e-ticaret üzerinden gerçekleşiyor. Online satışlarımızın gezegenimiz üzerindeki etkisini azaltmak için “plastik içermeyen” gönderimler yapıyoruz.

Tomologo siparişiniz, gönderim sırasında çantanızın size hasarsız ve temiz ulaşmasını sağlamak için pamuklu bir toz torbası ve tekrar kullanabileceğiniz geri dönüştürülebilir karton kutu ile birlikte gelir.

ÜRÜN ÖMRÜ SONU

Parçalarımızın yatırımınıza değer ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için onları en kaliteli derilerle yüksek el işçiliğinde üretiyoruz. El yapımı ürününüzü ne kadar uzun süre kullanırsanız, gezegenimiz üzerindeki etkisi o kadar azalacaktır. Ürünün ömrünü uzatmak için ürün bakım talimatlarına uymanızı tavsiye ediyoruz. Kullanmadığınızı fark ettiğiniz ürününüze ikinci bir şans vermek için bir arkadaşınıza hediye edebilir veya ikinci el platformlarında satmayı düşünebilirsiniz.