Tomologo - Hikayemiz

TOMOLOGO

20 yıl önce üç küçük kızın modayı oyunlaştırarak yarattığı renkli dünyanın bize armağanı olan TOMOLOGO’nun kalbinde usta zanaatkarların elinden çıkmış zamansız ve fonksiyonel parçalar yatar.

Tomologo - Hikayemiz

Ailemizde çok yetenekli ve deneyimli bir zanaatkarın olması bizim en büyük şansımızdı. Şu anda tasarımlarımızı hayata geçiren Kenan Köprücü 2003 yılının yaz tatilinde bize ilk deri çantalarımızı hediye etti. Üzerindeki yaprak desenlerine ithafen ismine Güz Yaprakları koyduğumuz bu çantalar eniştemizin tasarım ve el işçiliğinin en güzel örneklerindendi bizim için.

Yüksek standartlara sahip, şeffaf ve etik marka yaratma arzumuzun, eniştemizin mükemmeliyetçi elleriyle buluşmasıyla tasarımlarımız hayata geçti.

Logomuz

Tomologo - Hikayemiz

Hayranı olduğumuz Türk halılarının vazgeçilmez bir motifi olan hayat ağacını, doğa ve sanata olan ilgimiz ile buluşturduk ve içine kendi hikayesinin yanında bizi anlatan detayları gizledik. Üç dal üç kız kardeşi temsil ediyor. Bizi bir arada tutan gövde ise zanaatkar olan eniştemizi. Hayat ağacının etrafı marka ismimizde bolca bulunan ‘O’ harfi ile çevrilerek hayat ağacını koruma altına alıyor. Altının boş bırakılması yeniliklere açık olduğumuz anlamına geliyor.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Tomologo - Hikayemiz

Şimdi okumakta olduğunuz bölüm bizim kalbimiz, zihniyetimiz ve markamızın var oluş sebebi…

Bilinçli tercihlere dayanan bir yaşam tarzını benimsemiş veya zevklerinde anlamlı değişiklik yapmak isteyen akıllı kadınlar için çeşitler yaratmaya ve çözümler aramaya gönüllüyüz.

Var olmamızın tek yolu şeffaf ve etik bir iş anlayışıyla mümkün. Sertifikalı derilerimizin tabakalanma yöntemlerinden, kullandığımız metal aksesuarlara kadar ürünlerimizin içeriklerini detayları ve tercih sebeplerimizle beraber sizinle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Zanaatkarlarımızın usta elleri doğanın bize sunmuş olduğu en kıymetli malzemeleri saygıyla işliyor. Bu kaynakların sürdürülebilir kullanımlarını geliştirmek için yeni ve farklı metotları araştırıyor ve deniyoruz. Çünkü Tomologo olarak bizim görevimiz sadece insanlara fayda sağlamak değil dünyamıza bıraktığımız etkiyi minimize etmek. Nihayetinde savurganlığa ve tüketim çılgınlığına meydan okuyoruz.

Tomologo, micro-trendlerden uzak, klasik parçaların varlığını sürdürme gayesinde, zamanın eskitmesine izin vermeyen ve asla modası geçmeyen ikonik tasarımlar sunuyor.

Buraya kadar geldiyseniz eğer, ilhamımızı nereden aldığımızı tahmin ediyorsundur; tabii ki dünyamızı güzelleştiren farklı kültürlerin yarattığı çeşitlilikten.