DERİDE KALİTE STANDARDIMIZ

Kaliteyi yüksek tutmak ve çevresel etkimizi azaltmak için derilerimizin seçimi ile ilgili verdiğimiz her karar, nihai ürünlerimizin görünümünde büyük rol oynuyor. Tüm derilerimizin sürdürülebilir ve yüksek kalitede olmasını sağlamak için yüksek standartlı tabakhanelerde özenle işlenmiş, birinci sınıf premium derileri seçiyoruz.

Kullandığımız derilerin tamamı %100 izlenebilirlik oranıyla Leather Working Group’un Altın Sertifikasına sahip tabakhanelerden geliyor.

BİTKİSEL TABAKLANMIŞ DANA DERİMİZ

Tomologo - Derilerimiz

Tomologo çantanız, vachetta derisi olarak da bilinen bitkisel yöntemlerle tabaklanmış birinci sınıf kalite derilerden üretilmiştir. Doğal tabaklama işlemi sayesinde daha az çevresel etkiye ve daha doğal bir görünüme sahiptir ve siz kullandıkça zamanla patina kazanacaktır ve rengi dönüşecektir. Nesilden nesile güzelleşerek aktarılacaktır.

Bitkisel tabaklama işleminde danaların çalı izleri nihai üründe görünür. Bize göre doğallığı simgeleyen deri üzerindeki bu izleri, deri israfını azaltmak için korumaya ve kullanmaya karar verdik. 

Her şeyi doğal tutma fikrini seviyoruz, ama bunun her zaman en iyi fikir olmadığının da farkındayız. Bu nedenle, daha uzun süre dayanması için derilerimizde koruyucu bir kaplama kullanmayı seçiyoruz.

KROMLA TABAKLANMIŞ KUZU DERİMİZ

Tomologo - Derilerimiz

Astarlarımızda sıcak, kremsi ve lüks bir dokunuş yaratmak için kuzu derisi kullanıyoruz. Kullandığımız kuzu derisi yumuşaklık hissinin devam etmesi için krom ile tabaktanmıştır.

Krom derilerle ilgili 2 büyük soru var;

1 – Kullanımı güvenli mi?

2 – Çevreye zararlı mı?

Kendimize de bu iki soruyu sorduk ve şu sonuca vardık:

1 – Krom derilerin doğru tabakhanelerde işlenmemesi halinde sağlık riski vardır, aksi takdirde şimdiye kadar kanıtlanmış herhangi bir sağlık riski yoktur, Ürünümüzde hiçbir risk oluşmaması için LWG sertifikalı tabakhaneleri seçiyoruz.

2 – Çevresel etkileri bitkisel tabaklanmış derilere göre daha fazla ve bu nedenle krom tabaklanmış deri kullanımını sınırlıyoruz ve yeni alternatifler arıyoruz.